Dijital Sosyal  Yenilik, eğitimi daha iyiye doğru değiştirme potansiyeline sahiptir – daha adil bir toplum kurmak, dışlananları dahil etmek, vatandaşları değişimin temsilcileri olmak için güçlendirmek, bireyleri gelecek on yıllar için ihtiyaç duydukları becerilerle hazırlamak. (Haritalama Dijital Sosyal İnovasyon, Ekim 2018)

 

Bu nedenle, Genç Dijital Sosyal Yenilikçiler, gençlerin dijital teknolojiden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayan kendinden emin sosyal yenilikçiler olmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Genç Dijital Sosyal Yenilikçiler Araç Seti’nin amacı, Genç Dijital Sosyal İnovasyon (YDSI) faaliyetlerini gençlik çalışması stratejilerine dahil etmek isteyen genç eğitimciler (ve kuruluş yöneticileri) için, özellikle dijital araçları ve uygulamaları kullanmakta güvenlerini artırmaya odaklanarak pratik rehberlik ve araçlar sağlamaktır.

Araç setimiz, sosyal sorunlara yenilikçi çözümler getirmenizi sağlayacak en iyi 20 aracımızı öğretmek için tasarlanmıştır. Bizim 5 adımlı yolumuzu takip edin:

ADIM 1: Her Araç Hakkında
ADIM 2: Başkalarından öğrenen Eylem Halinde Araç
ADIM 3: Her bir aracın Güçlü ve Zayıf Yönleri
ADIM 4: Araca Başlarken
ADIM 5: Her Aracın kısa bir incelemesi